Exkurze žáků ZŠ do LINET spol. s r.o., Slaný

10.02.2020

Tentokrát zavítali žáci základních škol k přednímu evropskému výrobci nemocničních a pečovatelských lůžek, do výrobního závodu LINET spol. s r.o.. Sídlo firmy se nachází v Želevčicích u Slaného.  Společnost LINET je technologickým lídrem ve výrobě zdravotnických lůžek a většinu svojí produkce exportuje po celém světě do více než stovky zemí.

Žáci si při prohlídce nově moderní výrobní haly ve Slaném prošli celý postup výroby nemocničního lůžka. Začíná řezáním tenkostěnných profilů, pokračuje vypalování potřebných otvorů laserem, ohýbáním plechových dílů na ohraňovacím lisu a přípravou ke svařování montážních skupin. Následuje zavěšení jednotlivých dílů na podvěsný dopravník a jejich příprava na lakování. Ve stříkacím boxu je na kovové součásti nanesena vrstva barvy, která je
následně v peci vytvrzena. Montáž postelí podle požadavků zákazníka se provádí na průběžné montážní  lince, kde se na podvozek postupně připevňují jednotlivé díly a skupiny postele. Poslední fází výroby je balení a expedice kompletního nemocničního lůžka.

Žáci se zaujetím poslouchali poutavý výklad jejich průvodce, absolventa studia na naší Střední průmyslové škole a Vyšší odborné škole v Kladně.