Exkurze žáků ZŠ do Profilas s.r.o., Kladno

24.02.2020

Poslední z bloku exkurzí pro žáky základních škol se uskutečnila 24.února 2020 a měla za cíl přiblížit žákům další ze strojírenských podniků na Kladně - společnost Profilas s.r.o. Její výroba je zaměřená na výrobu součástí předevšim z profilových tyčí, trubek a plechů. Tomu je také přizpůsobeno strojní vybavení - nejsou zde vidět stroje pro klasické třískové obrábění, ale CNC laserová centra, CNC ohraňovací lis, svařovací robotické pracoviště i technologie pro výrobu závitů v tenkých plechových dílech. Ve skladě se třemi mostovými jeřáby jsou pro výrobu připraveny běžné i méně časté konstrukční materiály.