Exkurze žáků ZŠ do Strojírna Tedesco a.s.

03.02.2020

Žáci základních škol absolvovali exkurzi do další z partnerských organizací v kladenském regionu, tentokrát do společnosti Strojírna Tedesco a.s., se sídlem v moderním areálu Strojírenského vědeckotechnického parku v Buštěhradě. Svým zaměřením a technickým vybavením je orientována na kusovou a malosériovou výrobu dílců podle dokumentace zákazníků.
Žáci poznali oproti předchozí exkurzi zase jiný typ výroby včetně technologického vybavení. To umožňuje kompletní výrobu dílců od zajištění materiálu a polotovarů, přes svaření, 3D měření a obrobení dílců do maximální hmotnosti 15 tun s možností obrobení do rozměru 9,5metru. Žáci měli také možnost nahlédnout do technické přípravy výroby s ukázkou práce technologa s využitím CAD CAM systému v přípravě výroby.