Festival virtuální reality

21.03.2019

Ve čtvrtek 21.3. 2019 se uskutečnil na Střední průmyslové škole a Vyšší odborné škole Kladno  Festival virtuální reality. Cílem festivalu bylo představit pedagogům a žákům vybrané existující aplikace virtuální reality a diskutovat o tom, jak mohou tyto moderní technologie doplnit a zkvalitnit stávající výuku na středních školách.

Jako názorné ukázky jejich možného využití ve výuce byly představeny ukázkové výukové hodiny chemie, matematiky a anglického jazyka, speciálně vyvinuté pro účely tohoto festivalu.

Účastníci si mohli vyzkoušet, jaké to je, být ve virtuálním světě, O svých zážitcích a různých možnostech jejich zapojení do výuky mohli debatovat s přítomnými odborníky-vývojáři a lektory virtuální a rozšířené reality. V rámci Festivalu se také uskutečnil kulatý stůl, na kterém byly představeny dosavadní výsledky využívání aplikací virtuální reality ve výuce a ve vybraných profesních oborech.

Festival se konal v rámci projektu "Implementace
Krajského akčního plánu Středočeského kraje
" (IKAP), který je spolufinancován z Evropských strukturálních a investičních fondů prostřednictvím Operačního programu Výzkum, vývoj a vzdělávání a dále z rozpočtu Středočeského kraje. Festival pořádal Výzkumný ústav pro podnikání a inovace, z.ú. (VUPI) ve spolupráci s Asociací virtuální a rozšířené reality s.r.o. a Střední průmyslovou a Vyšší odbornou školou Kladno.