Projekt  IKAP  je v cíli                  

01.07.2020

Projekt s názvem Implementace krajského akčního plánu (IKAP), jenž probíhal v rámci Operačního programu Výzkum, vývoj a vzdělávání, dospěl do cíle. Hlavním cílem projektu bylo podpořit aktivity vedoucí ke zkvalitnění řízení a zvyšování kvality vzdělávání na území Středočeského kraje v období od 1. 4. 2018 do 30.6. 2020.
Naše škola se během dvouletého trvání projektu zaměřila na dvě klíčové aktivity:
KA 3 - Podpora polytechnického vzdělávání 
KA 5 - Podpora odborného vzdělávání včetně spolupráce škol a zaměstnavatelů

Všechny vzdělávací aktivity byly ukončeny k 30. červnu 2020. Následující období je věnováno vyhodnocení  jednotlivých aktivit, spolupráce s našimi partnerskými základními školami a výrobními společnostmi. Získané poznatky jsou zapracovávány do plánů výuky, jsou připravovány podklady pro závěrečné vyhodnocení celého projektu.

V klíčové aktivitě KA3 proběhlo za dobu projektu celkem 57 setkání žáků ZŠ v kroužku Příprava polotovarů, programování a obsluhy CNC strojů (byl určen pro žáky 7. -9. tříd ZŠ) a 54 setkání žáků SPŠ v kroužku Programování a obsluha CNC strojů. Svoje schopnosti a dovednosti si mezi sebou žáci poměřili ve třech různých soutěžích.
V bloku exkurzí měli žáci ZŠ možnost prohlédnout si výrobní provozy našich spolupracujících partnerských firem - C-MEC s.r.o. Kladno, Strojírna Tedesco a.s., Kladno, LINET spol. s r.o. Slaný a Profilas s.r.o. Kladno. Žáci SPŠ si v bloku exkurzí rozšířili svoje teoretické studijní poznatky při exkurzích do společností Valeo Autoklimatizace k.s. Rakovník, C-MEC s.r.o. Kladno, Termosondy spol. s r.o. Kladno, Strojírna Tedesco a.s. Kladno a Profilas s.r.o. Kladno. Významným přínosem projektu byla dodávka dvou nových CNC obráběcích strojů od firmy EMCO. Jedním z nich je soustružnické centrum EMCO Concept Turn CT460, druhým pak frézovací centrum EMCO CM260. Oba stroje budou využity pro odbornou výuku na oborech Strojírenství, Automatizační technika a dále při dílenské praxi. Uplatnění naleznou i v činnosti zájmových technických kroužků. Pro dokonalé a bezpečné ovládání a programování těchto strojů absolvovali vybraní pedagogičtí pracovníci odborné školení, realizované přímo výrobcem strojů.

Z celkového pohledu se nám podařilo splnit všechny stanovené ukazatele (monitorovací indikátory), charakterizující úspěšnost našeho zapojení se do projektu. Všichni žáci a pedagogičtí pracovníci, kteří se do projektu zapojili, si zaslouží poděkování a obdiv, s jakým úsilím se na úspěšném průběhu podíleli.

Nositelem projektu je Krajský úřad Středočeského kraje a bylo do něj zapojeno celkem 20 partnerských škol a organizací s finančním příspěvkem.

Fotogalerie

Vytvořte si webové stránky zdarma! Tento web je vytvořený pomocí Webnode. Vytvořte si vlastní stránky zdarma ještě dnes! Vytvořit stránky