Soutěž v 3D modelování a programování

02.06.2020

Zpestřením činnosti kroužku v čase obtížných epidemiologických podmínek a při uzavření školy se mezi žáky SPŠ Kladno stala soutěž ve 3D modelování a programování. Úkolem soutěžících bylo vytvořit trojrozměrný model strojní součásti pomocí software Solidworks a následně pro tuto součástku napsat program pro výrobu na CNC obráběcím stroji s řídicím systémem Siemens.
Soutěž probíhala dálkovou formou na domácích počítačích žáků s využitím programu Solidworks a uložením výsledku do školního systému Bakaláři.

Trojice nejúspěšnějších soutěžících byla za dosažené výsledky odměněna diplomem a věcnými cenami - flash pamětí s různou kapacitou, které do soutěže věnoval ředitel školy ing. Miroslav Dundr. Vlastní soutěž proběhla 29. dubna, ceny byly žákům předány 2. června 2020 po ukončení maturitní písemné práce v jedné z učeben školy.