Nové CNC obráběcí stroje

02.03.2020

SPŠ a VOŠ Kladno v rámci projektu Implementace krajského akčního plánu Středočeského kraje (IKAP) zakoupila dva nové CNC obráběcí stroje od firmy EMCO. Jedním z nich je soustružnické centrum EMCO Concept Turn CT460, druhým pak frézovací centrum EMCO CM260. Oba stroje budou sloužit pro odbornou výuku na oborech Strojírenství a  Automatizační technika. Uplatnění naleznou i v činnosti zájmových technických kroužků pro žáky SPŠ i žáky ZŠ.  Pro dokonalé a bezpečné ovládání a programování strojů absolvovali vybraní pedagogičtí pracovníci odborné školení,  realizované přímo výrobcem strojů.